PRZEGLĄD MŁODYCH TALENTÓW 2022

Czym jest talent? Stanisław Staszic zdefiniował go w taki oto sposób: „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”. Honore de Balzac utrzymywał, że „nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli”. Wszystkim nam znane jest powiedzenie: „Chcieć to móc”. Prawdą też jest, że „często wielkie talenty pozostają w ukryciu”, jak dowodził Plaut.

Podczas tegorocznego „Talentobrania” w naszej szkole przyglądaliśmy się już tym znanym młodym artystom, ale odkrywamy wciąż nowe, nieraz głęboko schowane albo te ciągle niezadowolone z siebie, które to niezadowolenie Antoni Czechow uznaje za podstawę każdego prawdziwego talentu.

Zapraszamy zatem do miniprzeglądu online naszych uczniowskich talentów. Są wśród nich te recytatorskie, muzyczno-wokalne , plastyczne, gimnastyczne i zapewne wiele innych, których właścicielom może zabrakło odwagi, wiary w siebie, by się tu zaprezentować…

Gratulujemy tym, którzy znaleźli w sobie tę siłę woli i moc…Bohaterami nadesłanych filmików są: Adrianna Brzostowska, Gabriela Rychlik, Alina Piekarska, Joanna Paśka, Aleksandra Pyrzyńska, Marika Adamska, Bartosz Napieralski i Mieszko Tuliszka.

Ale gratulujemy też tym cichym, niepewnym siebie „przeciętniakom”, bez których nasz piękny barwny świat straciłby na uroku, bo:

„Jakże nudne i monotonne byłyby odgłosy lasu, gdyby prawo do śpiewania miało tylko dziesięć najzdolniejszych ptaków” stwierdził Arnold Bennett.