Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strykowie

Plan pracy zespołu

PLAN PRACY ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO w STRYKOWIE 2022/2023

WRZESIEŃ

 

LP

ZADANIE

ODPOWIEDZIALNI

1.      

Przeprowadzenie diagnoz i opracowanie wyników do 20.09

Nauczyciele przedmiotowi

2.      

 Organizacja minimum jednego wyjazdu integracyjnego dla uczniów

(termin może ulec zmianie)

Wyjazd rodziców i dzieci do Centrum Kopernika w Warszawie.

 M. Białas

 

I.Sommerfeld

4.      

Zajęcia integracyjno-adaptacyjne dla przedszkola i klas 1-8

wychowawcy

5. 

Przeprowadzenie zajęć z pierwszej pomocy w przedszkolu, 1-3 i 4-8

 I.Sommerfeld

6. 

Wybory do RSU

T. Mazurkiewicz

7. 

Dzień chłopca

 wychowawcy

8. 

Konkursy wojewódzkie

Nauczyciele poszczególnych przedmiotów

9. 

Opracowanie wykazu uczniów z opiniami wraz z informacją na temat dostosowań

S. Iwanow, A.Stankowska

10.  

Bezpieczny przedszkolak

Stankowska

Zygmańska

11.  

Dzień Przedszkolaka- 20. 09. 2020

wychowawcy

12.  

 Dzień Języków Obcych 26.09.

 M. Fabiś, P. Wegnerska

14.  

BIEGI PRZEŁAJOWE o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Stęszew

A.    Kościański, D. Sommerfeld, Joanna Kryk

16.

Szkolne Śniadanie

Rodzice + Uczniowie + Nauczyciele + AiO

G. Kuźniarek, D. Skowronek

PAŹDZIERNIK

 

17.  

Pasowanie na ucznia i przedszkolaka

I.Sommerfeld

Zygmańska

18.  

ARCHIMEDES

Nauczyciele poloniści, angliści, matematycy

19.  

Dzień KEN – inna formuła, nie apel

M. Fabiś,  E. Pawlik

20.  

 Tydzień kodowania

 S. Miazga

 

Noc filmowa w szkole dla klas 4-8

13.10

I.Bykowski

S.Iwanow

RSU

21.  

 Wyjazdowe warsztaty kulinarne dla dzieci z przedszkola

M. Piotrowska

22.  

Słowa ranią na całe życie - kampania

 S. Iwanow

23.  

Balik świętych

 T. Małyga

24.

Dzień Papieski

T. Małyga

25

Dzień Muzyki w przedszkolu- 1.10

M. Zygmańska

26.

Światowy Dzień Poczty - 10.10

P. Tomaszewska

27.

Światowy Dzień Mycia Rąk i Higieny Osobistej

Wychowawcy przedszkola

28.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych – akcja dla całej szkoły

Skowronek, Grzegorska

LISTOPAD

 

29.  

Wieczór poezji  zadusznej

Słomska, Mazurkiewicz, Jarysz

30.  

Festiwal Młodych Patriotów, Narodowe Święto Niepodległości (nie apel)

Mazurkiewicz, Grzegorska

31.  

 Konkurs języka angielskiego EDI Pingwin

 M. Fabiś

32.  

 MasterChef Junior Strykowo 2022 klasy 6-8

 K. Jerzy
I. Trybuchowicz
E. Pawlik
J. Wójcik

33.  

 Dzień Kredki w przedszkolu - 20.11

 M.Andrzejewska

34.  

 Zbiórka na schronisko

 M. Piotrowska

35.  

 ESA-akcja antysmogowa dla klas 1-8

 I.Sommerfeld

36.

155. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie – gazetki w klasach

Wychowawcy 1-8

37.

Dzień Klimatu

Dostatnia (Łykowska)

GRUDZIEŃ

 

38.  

Jasełka

  T. Małyga

Mazurkiewicz

Miazga

Tomaszewska

39.  

Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

 T. Małyga

Miazga

Mazurkiewicz

40.

 Mikołajki

 wychowawcy

41.  

Wigilie klasowe

wychowawcy

 

42.

Konkurs ,,Ozdoba choinkowa”

M. Piotrowska

A. Jarysz

43.

100-rocznica wyboru Gabriela Narutowicza na prezydenta

Wychowawcy klas 4-8 na godzinach wychowawczych

44.

27 grudnia – rocznica Powstania Wielkopolskiego  - wspomnienie, gry terenowe

Jarysz, Pawlik

45.

Wycieczka przedszkola na Warsztaty Bożonarodzeniowe do Muzeum w Szreniawie

P. Tomaszewska

STYCZEŃ

 

46.  

Dzień Babci i Dziadka (Dzień Seniora)

 S. Miazga (sprzęt),

A. Oliwa

P. Wegnerska

A. Słomska

47.  

WOŚP

 E. Pawlik
I. Trybuchowicz
K. Jerzy

48.  

AVATAREK (eliminacje szkolne)

S. Miazga

49.  

Bezpieczeństwo podczas ferii

Wychowawcy podczas godzin wychowawczych

LUTY

 

50.  

Dzień bezpiecznego internetu

S. Miazga, S. Iwanow

51.  

 Dzień łamigłówek – dzień logiki

 M. Białas

52.  

 Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

 S. Iwanow, P. Wegnerska, psycholog

53.  

 Konkurs “Najpiękniejsza bajka z morałem”

 P. Tomaszewska

54.

Pasowanie na czytelników – klasa 1

Grzegorska

MARZEC

 

55.  

 Dzień matematyki połączony z dniem tabliczki mnożenia

 M. Białas

56.  

 Konkurs języka angielskiego TheBigChallenge

 M. Fabiś

57.  

Rekolekcje

T. Małyga

58.  

KANGUR

M. Białas

59.  

Dzień Kobiet

Wychowawcy

RSU

60.

Konkurs plastyczny  „Moja Palemka Wielkanocna”

P. Tomaszewska

61.  

 Dzień św. Patryka 17.03.

 M. Fabiś

62.  

 Światowy Dzień Autyzmu

 K. Jerzy
I. Trybuchowicz
J. Wójcik

63.  

 Powitanie wiosny dla całej szkoły

A.Oliwa

RSU

64.  

 Konkurs plastyczny „Wiosenne kwiaty”

 M. Andrzejewska

65.

Warsztaty w Muzeum dla klas 1-8

Grzegorska, Słomska

 

Weź nie klikaj, weź poczytaj

E. Pawlik

 

 

 

 

 

KWIECIEŃ

 

66.  

Dzień Ziemi, sprzątanie świata

 Justyna Wójcik

J. Kryk

RSU

68.  

 Konkurs języka angielskiego Edi Panda

 M. Fabiś

69.  

 Międzynarodowy Dzień Tańca

 K. Jerzy
I. Trybuchowicz
T. Mazurkiewicz

70.  

 Dzień języka hiszpańskiego

 M. Fabiś

71.  

Gotowość szkolna- 6 latki

M.Andrzejewska, S.Iwanow

psycholog

72.  

 Konkurs Recytatorski

 A.Oliwa

73.  

 Dzień Czekolady w przedszkolu - 12 kwietnia

 M.Andrzejewska

74.  

 Konkurs ,,Drzewa- zielone płuca Ziemi”

 M. Piotrowska 

75

Dzień Książki

M.Grzegorska, D.Skowronek

76

Dzień Małego Chemika

M.Konieczna

 

MAJ

 

78.  

Karta rowerowa

A.Kościański, Sławomir Miazga

79.  

 Zapoznanie z zawodem ratownika medycznego - przedszkole

P. Tomaszewska

80.  

 Dzień Rodziny - Rodzinny Dzień Poezji

 A .Oliwa

A.    Poznaniak

81.  

 Dzień Żółwia

M. Piotrowska

82.  

Festyn rodzinny

I.Sommerfeld

A. Jarysz

P. Wegnerska

psycholog

83.  

Egzamin trzecioklasisty OPERON

J. Wójcik

84.  

Konstytucja 3 maja – inna forma, NIE APEL

Dostatnia (Łykowska)

Tomaszewska

Słomska

85.  

 Dzień Świadomości Ekologicznej

 Marta Fabiś

Joanna Kryk

86

Gminny Konkurs Przyrodniczy

 Justyna Wójcik
K. Jerzy
I. Trybuchowicz

87.  

Festiwal Nauki i Sztuki

Konieczna, Dostatnia, Kuźniarek, Jóźwiak, Iwanow

88.  

Czytamy.ORG – akcja ogólnoszkolna

Stankowska, Poznaniak

89.  

Wycieczka do Torunia – śladem Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin

Bykowski, Białas

CZERWIEC

 

90.  

Festiwal młodych talentów

 S. Miazga (sprzęt), Słomska, Mazurkiewicz, psycholog, Zygmańska

91.  

Wydrukowanie świadectw, arkuszy, dyplomów

S. Miazga

92

Projekty dyplomów

A.    Poznaniak

A.    Stankowska

93.  

 Dzień Dziecka - przedstawienie dla dzieci w wykonaniu nauczycieli

 wychowawcy przedszkola

94.  

Dzień Sportu

A.Kościański, L. Jóźwiak

95

Dzień Dziecka – wspólnie z sołtysem, OSP, dla wszystkich dzieci (ple + sp)

Bykowski

Oliwa

Jarysz

psycholog

96.  

Dzień Dziecka- wycieczka

wychowawcy przedszkola

 

Noc filmowa dla klas 4-8

07.06

S.Iwanow

I.Bykowski

RSU

97

Zawody na wesoło

Anna Oliwa

Zygmańska

98.  

Bezpieczeństwo podczas wakacji

wychowawcy

99.  

Pożegnanie 6- latków

M.Andrzejewska

100.  

Zakończenie roku szkolnego

wychowawcy

       

 

 

 

 

 

WARSZTATY ORGANIZOWANE DLA RODZICÓW - propozycje

1.  

 Narkotyki, dopalacze i substancje psychoaktywne

 S. Iwanow

2.  

 Depresja dziecka i nastolatka

 S. Iwanow, psycholog

3.  

 Fobia szkolna jako szczególny przypadek nerwicy dziecka

 S. Iwanow, psycholog

4.  

 Specyficzne trudności w uczeniu się

 S. Iwanow

5.

Brutalizacja treści dostępnych dzieciom - zarówno w telewizji jak i internecie

S. Iwanow

6.

Logopedyczne vademecum rodzica – co rodzic powinien wiedzieć o rozwoju mowy dzieci w wieku przedszkolnym?

A.    Stankowska

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAMY I PROJEKTY REALIZOWANE W SZKOLE:

 

KTO?

NAZWA PROJEKTU

ORGANIZATOR

TERMIN

Silvija Iwanow

Szkoła myślenia pozytywnego

FUNDACJA IEP

Rok szkolny 2022/2023

Silvija Iwanow

Klimat szkoły – tworzymy go razem

NVC

MEiN

Rok szkolny 2022/2023

Silvija Iwanow

Profilaktyka na miarę

Edukacja 3.0

Rok szkolny 2022/2023

Tomasz Małyga

Wolontariat w szkole

CEO

Październik 2022 – styczeń 2023

Justyna Wójcik– lider

Marlena Grzegorska - lider

 

Całościowy Rozwój Szkoły – etap pierwszy

CEO

Listopad 2022 – październik 2024

Marta Fabiś

InstaLing

MEiN

Rok szkolny 2022/2023

Marta Białas

Powtórkomat klasa 8

GWO

Rok szkolny 2022/2023