Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi (Earth Day) corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku, a sama jego idea została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów.

W Polsce świętujemy go od 1990 roku. Wtedy to zaczęły powstawać organizacje pozarządowe, które zajęły się popularyzacją ekologii. Również w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody Dnia Ziemi zarówno w przedszkolu jak i w klasach I- VIII.

Na lekcjach zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące zagrożeń dla środowiska naturalnego, takich jak zmiany klimatu czy zanieczyszczenia. Mówiliśmy o sposobach troski i ochrony Ziemi. Pomocne były materiały z projektu ESA, w którym nasza szkoła bierze udział. Uczniowie przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci oraz poznali różne możliwości recyklingu i upcyclingu. Wykonywali plakaty z hasłami apelującymi o odpowiedzialność i troskę o naszą planetę, z odpadów tworzyli nowe przedmioty jak zabawki, torby, poduszki.

Przedszkolaki oglądały film, wykonywały eko- zadania, segregowały śmieci oraz zrobiły ekologiczne torby.

Odbył się również konkurs na grafikę eko-torby, którego wyniki niebawem przedstawimy.
Dziękujemy za Wasze zdjęcia wykonane w otoczeniu pięknej, wiosennej przyrody. Prezentujemy również fotografie z przeprowadzonych zajęć w przedszkolu i szkole oraz wytwory prac uczniów: plakaty promujące proekologiczne zachowania i przedmioty, które otrzymały „nowe życie”.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i wykonania zadań interaktywnych: