WARSZTATY DZIENNIKARSKIE NA „SZÓSTKĘ”!

W dniu 10 stycznia br. grupa młodzieży z ZSP w Strykowie wraz z opiekunkami po raz drugi udała się na gościnny Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, by zgłębiać tam arkana sztuki dziennikarskiej. Tym razem chodziło o wprowadzenie do tematyki mediów społecznościowych, a dokładniej- tworzenie person (czyli profilów osobowych potencjalnych odbiorców naszej gazetki szkolnej). Prowadzący warsztaty pan mgr Maciej Skrzypek w sposób profesjonalny, przemyślany, bardzo obrazowo, a zarazem przystępnie odsłaniał przed nami tajniki tej sztuki. Pracowaliśmy w grupach, tworząc persony w różnym wieku, o zróżnicowanym statusie społecznym i zainteresowaniach. Wskazywaliśmy na to, jakie są ich obawy, potrzeby, oczekiwania, ponieważ, aby trafić do naszych odbiorców, powinniśmy najpierw ich lepiej poznać.

W drugiej części warsztatów, pod kierunkiem naszego przewodnika, pana Macieja zastanawialiśmy się nad tym, jak pisać do internetu, aby nas czytano. Jego cenne wskazówki na pewno zapamiętamy, jeśli zdecydujemy się na internetowe wydanie naszej gazety „KOR-wieści”, do czego prowadzący nas bardzo nakłaniał.

Puenta tej części warsztatów brzmiała:”Piszmy takie teksty, jakie sami chcielibyśmy przeczytać, a nie takie, które musimy czytać!”

Z niecierpliwością czekamy na kolejne tak wartościowe i ubogacające spotkania!