Światowy Dzień Misyjny Dzieci

KOLĘDNICY MISYJNI DZIECIOM W AMAZONII

Katecheta wspólnie z uczniami klasy 6b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie wyszli z inicjatywą powstania grupy Kolędników Misyjnych w ramach Światowego Dnia Misyjnego Dzieci. Dlatego 6 stycznia odwiedzaliśmy rodziny zamieszkujące na terenie parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Strykowie. W krótkiej scence przedstawialiśmy sytuacje dzieci z Amazonii oraz śpiewaliśmy kolędy.

Szczególną uwagę zwracaliśmy na problem wykorzystywania dzieci do pracy często niebezpiecznej i szkodliwej dla ich zdrowia. Jednym z ich zajęć jest handel. Dzieci sprzedają turystom owoce i lokalną żywność. W tym celu podpływają maleńkimi łódeczkami do ogromnych statków i wspinają się na pokład. Moment wejścia i zejścia ze statku jest bardzo niebezpieczny. Wykonując taką pracę, ryzykują zdrowie i życie. Poprzez kolędowanie mieszkańcy Strykowa zaangażowali się w obronę tych "najmniejszych" w Amazonii.

Tomasz Małyga