3 maja - Dzień Bez Komputera

???? Wszyscy wiemy, że 3 maja jest Święto Narodowe, ale czy wiedzieliście, że 3 maja to też dzień bez komputera? ???? Ja się dowiedziałam o tym niedawno bardzo mi się to święto spodobało.
Ale po co właściwie ten dzień? ???? ????????
Dzień bez komputera ma celu uświadomienie nam nie tego, co dzięki komputerom zyskujemy, ale raczej rzeczy, które możemy przez nie przeoczyć lub stracić. Przy okazji tego dnia zachęcam do aktywnego działania z kartką z kalendarza "Maj Pełen Znaczenia" od Action for Happiness PL, która pięknie się wpasowuje w docenianie tego, co dla nas najważniejsze.
Dzień bez komputera, czyli „Shutdown Day” został zapoczątkowany przez Kanadyjskich imigrantów – Białorusin Denis Bystrov i Hindus Ashutosh Rajekar – którzy pewnego dnia stwierdzili, że chcieliby więcej czasu poświęcać rodzinie i bliskim w życiu rzeczywistym, a nie wirtualnie.
???? Dzień bez komputera może być początkiem ciekawych rozmów zarówno przy stole rodzinnym jak i z dziećmi na zajęciach indywidualnych lub grupowych.
Z tej okazji jak już wcześniej wspomniałam przygotowałam dla Was kilka kart do wykorzystania:
???? wady i zalety dnia bez komputera
???? moje propozycje na dzień bez komputera (dwie wersje)
???? opisz swój dzień bez komputera
???? 5 zadań specjalnych ????
???? Kto się podejmie wyzwania i wyłączy 3 maja komputer na 24h ?????
Miłego dnia kochani! ????‍♀️????