MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZEÓW

Muzeum Regionalne w Stęszewie

„Muzea są ważnym środkiem wymiany kulturalnej, wzbogacania kultur i rozwoju wzajemnego zrozumienia, współpracy i pokoju między narodami.”

Corocznie, 18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów , ustanowiony w  Moskwie      28 maja 1977 roku, przez Międzynarodową Radę Muzeów , działającą przy UNESCO.

Organizacja obchodów święta należy do placówek w poszczególnych krajach. W tym dniu, na całym świecie, organizowany są wystawy, seminaria i spotkania. Od 1992 dzień ten jest obchodzony pod innym hasłem. Od 1997 roku, w majowy weekend poprzedzający Dzień Muzeów, obchodzona jest „Europejska Noc Muzeów”, w Polsce zwana Nocą Muzeów, pod patronatem Rady Europy. Akcja ta jest ściśle związana z Międzynarodowym Dniem Muzeów.

Poniżej podajemy adres strony internetowej Muzeum Regionalnego w Stęszewie oraz linki do stron muzeów, które można zwiedzić wirtualnie, do czego Was zachęcamy.

//muzeum-steszew.info/

www.1944.pl/artykul/wirtualne-muzeum,4828.html – Muzeum Powstania Warszawskiego