Rekolekcje szkolne

W dniach 15-17 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyły się rekolekcje szkolne. W tym roku z powodu pandemii miały inny charakter.

Uczniowie z klas I-III w godzinach porannych spotykali się w kościele na naukach rekolekcyjnych. Ostaniego dnia rekolekcji dzieci wzięły udział w zajęciach pod tytułem „Droga krzyżowa w kadrze zatrzymana”, podczas których zapoznawały się ze stacjami drogi krzyżowej rozwiązując zadania interaktywne oraz przygotowując prace plastyczne podsumowujące rekolekcje.

Starsi uczniowie z klas IV-VIII uczestniczyli w spotkaniach zdalnych z rekolekcjonistą na platformie Skype. Po spotkaniach rozsyłane były zadania związane z tematyką dnia rekolekcji w postaci escape room czy zadań na Wordwall, które wykonywały osoby chętne.