Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Dzień Świętego Patryka

17 marca w Irlandii i wszędzie tam, gdzie mieszkają Irlandczycy, obchodzony jest dzień Św. Patryka- patrona "zielonej wyspy".

W zeszłym roku, zawieszenie zajęć od 12 marca uniemożliwiło nam przeprowadzenie szkolnych obchodów tego dnia, mimo że razem z panią Martą Fabiś przygotowałyśmy wiele konkursów i atrakcji.

W tym roku, sytuacja niestety się powtórzyła- nie możemy spotkać się w szkole. Z tego powodu, obchody tego święta cześciowo przeniosły się do internetu.

W klasach 1-3, przeprowadzone zostały lekcje na temat tego święta, przybliżono postać św.Patryka- patrona Irlandii oraz zaprezentowano symbole tego dnia. Dzieci uczyły się śpiewać piosenki o legendarnej postaci skrzata o imieniu Leprechaun i poznały legendę o garncu złota ukrytym na końcu tęczy.

W przedszkolu, dzieci miały okazję potańczyć z Leprechaunem i zrobić sobie zdjęcie w foto-budce ozdobionej jego podobizną. Zdjęcia zostały przesłane rodzicom dzieci.

Starsze klasy mogły zaprezentować swoje plakaty i projekty związane z tym szczególnym dniem.

Warto dodać, że poznawanie kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych jest ważnym elementem nauki języka angielskiego w naszej szkole, już od przedszkola.

Zapraszamy do zapoznania się z foto- relacją z tegorocznych obchodów dnia św. Patryka w Strykowie.

HAPPY ST.PATRICK'S DAY!!!

Agata Wójcik