Ważna informacja

Z uwagi na ostatnie, niepokojące informacje dotyczące krążącego po różnych miejscowościach auta, w którym jeżdżący zachowują się w bardzo podejrzany sposób (wulgaryzmy, namawianie do jazdy) - które docierają do nas oraz pojawiły się na portalach społecznościowych - prosimy Rodziców o rozmowę z dziećmi o kilku podstawowych zasadach zachowania się w podobnych sytuacjach.

Podczas drogi do szkoły może zdarzyć się, że obca osoba będzie zachęcała, nakłaniała do nawiązania rozmowy. Aby zapobiegać niebezpieczeństwu ze strony obcej osoby na drodze należy przestrzegać określonych zasad:

1. Jeśli jesteś zaczepiany przez nieznaną osobę powiadom o tym zdarzeniu rodziców lub opiekuna.

2. Nie przyjmuj od osoby nieznajomej słodyczy, zabawek, pieniędzy mimo namowy, nigdy nie można być pewnym czy osoba obca ma względem Ciebie dobre zamiary.

3. Nie ufaj obcej osobie, nie oddalaj się z taką osobą od miejsca zamieszkania nawet jeśli będziesz przez taką osobę zachęcany i namawiany.

4. Nigdy nie wsiadaj do samochodu nieznajomej osoby, nawet jeśli taka osoba proponuje ci podwiezienie do domu np. nowym, super sportowym samochodem - może Tobie grozić niebezpieczeństwo ze strony tej osoby.

5. W przypadku, gdy zaczepiający Cię ludzie nie przestają Cię nagabywać, w razie niebezpieczeństwa - krzycz.

W razie wątpliwości i pytań, wychowawcy oraz pedagog są do Państwa dyspozycji.