Dziel się uśmiechem

Dziel się uśmiechem to ogólnopolski program skierowany do dzieci w wieku 5-13 lat, którego celem jest budowanie wśród uczniów szkół podstawowych świadomości, jak ważna jest właściwa pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.

Program prowadzony jest przez Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firmą Mars Polska oraz we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.

W ramach akcji edukacyjnej wychowawcy klas I-VI szkoły podstawowej w okresie od października 2020 r. do stycznia 2021 r przeprowadzili zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo dbać o swoje zęby. Do uczniów trafiły również pakiety, w których znajdowały się przybory niezbędne do higieny jamy ustnej: szczoteczka, pasta do zębów, bezcukrowa guma do żucia oraz podręcznik.

Opiekun Klubu Humanitarnego

Tomasz Małyga