Ważny komunikat dla Rodziców

Szanowni Państwo,

w związku z doniesieniami na temat wzrostu przypadków wszawicy wśród dzieci, biorąc pod uwagę dobro Państwa dzieci, zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie stosownych działań w domu, mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu  się  wszawicy.

Proponujemy zatem:

1. Systematyczne przeglądy czystości włosów (najlepiej codziennie)

2. W przypadku zaistnienia wszawicy, należy zakupić środek p/wszawicy, dostępny w naszych aptekach i stosować zgodnie z załączoną instrukcją (na pewno należy taki zabieg powtórzyć). Prosimy nie posyłać dzieci z wszawicą do szkoły.

Szkoła ze swej strony podejmuje działania (między innymi przeglądy czystości dokonywane przez pielęgniarkę szkolną) w ustaleniu, czy są uczniowie, którzy mają trudności w utrzymaniu higieny osobistej, jak też udzielanie im (oraz rodzicom) pomocy.

Proszę o zapoznanie się z procedurą obowiązującą w Zespole dotyczącą wszawicy.

Z wyrazami szacunku,

Igor Bykowski