Organizacja pracy szkoły od 18.01

Szanowni Państwo,

plan lekcji na 2 semestr (który obowiązywać  będzie od 01.02) jest w fazie końcowych prac. W związku z koniecznością przygotowania szkoły na różne systemy pracy powstały dwa jego warianty (HYBRYDOWY oraz STACJONARNY).

Już teraz informuję, że praca szkoły po feriach (w okresie od 18.01 do 31.01 włącznie) wyglądać będzie następująco:

• WARIANT 1 (powrót klas 1-3 do nauki stacjonarnej): obowiązuje we wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych dotychczasowy plan lekcji. Lekcje będą się rozpoczynać według normalnego planu dzwonków we wszystkich klasach. Wówczas w klasach 1-3 lekcje trwają 45 minut,a w klasach 4-8 lekcje online 30 minut + 15 minut pracy własnej dziecka. Ten wariant będzie też obowiązywać w przypadku powrotu do szkoły choćby jednej klasy.
  • WARIANT 2 (wszystkie klasy dalej online): obowiązuje dotychczasowy plan lekcji we wszystkich klasach i oddziałach przedszkolnych. Lekcje rozpoczynają się według skróconego planu dzwonków (zajęcia trwają 30 minut).

PRACA SZKOŁY  OD 01.02:

• Pierwszy wariant,  tzw. HYBRYDOWY, obowiązywać będzie w przypadku, gdy do nauki stacjonarnej wrócą klasy 1-3. Polega on na tym,że lekcje w klasach 1-3 trwają 45 minut (plan normalny), natomiast lekcje realizowane w klasach 4-8 trwają  30 minut (plan lekcji skrócony).
  • Drugi wariant, tzw. ONLINE, obowiązywać będzie w przypadku, gdy wszystkie klasy szkoły podstawowej będą dalej na nauce zdalnej. Wówczas wszystkie lekcje trwają 30 minut i obowiązywać będzie plan lekcji skrócony we wszystkich klasach.
  • Trzeci wariant, tzw. MIESZANY, obowiązywać będzie w przypadku, gdy do nauki stacjonarnej wrócą klasy 1-3 oraz minimum jedna (dowolna) klasa z oddziałów 4-8. Obowiązywać będzie plan dzwonków normalny we wszystkich klasach. Wówczas dla klas, które będą realizować naukę stacjonarną lekcje trwają 45 minut, natomiast dla klas, które będą realizować naukę zdalną, lekcje trwać będą 30 minut + 15 minut pracy własnej ucznia. Ten plan będzie też obowiązywać w przypadku stopniowego powrotu klas 4-8 do nauki stacjonarnej.
  • Czwarty wariant, tzw. STACJONARNY, obowiązywać będzie w przypadku powrotu do szkoły wszystkich klas 1-8 (nauka stacjonarna) w jednym terminie lub po powrocie do nauki stacjonarnej wszystkich klas.
  • W wariancie pierwszym obowiązywać będzie plan hybrydowy, w wariancie drugim, trzecim i czwartym plan stacjonarny.

Igor Bykowski