Videochat ze szkołą na Ukrainie

W ostatni dzień przed feriami zimowymi, odbył się w naszej szkole pierwszy video-chat ze szkołą w miejscowości Petrykivka na Ukrainie.

Wcześniej, nasi uczniowie z klas 4-8, brali udział w akcji pisania listów do uczniów tamtejszej szkoły, i także przed samymi feriami zimowymi, otrzymali od nich listowne odpowiedzi, które wzbudziły wiele emocji.

Tym razem,zgromadzeni przed komputerem w sali matematycznej uczniowie, mieli pierwszą okazję zobaczyć swoich kolegów na żywo, w ich szkole i porozmawiać z nimi.

Mimo pewnych niedostatków technicznych związanych z video-chatem, udało się nawiązać kontakt i prowadzić rozmowy przez ponad pół godziny.

Uczniowie pytali się nawzajem o swoje szkoły, zainteresowania, ulubione przedmioty. Poziom językowy pozwolił na wzajemne przedstawienie się i wymianę podstawowych wiadomości i informacji interesujących uczniów.

Mimo pierwszego zawstydzenia i nieśmiałości, które znikały w miarę rozmowy, pierwszy kontakt " na żywo" z nowymi kolegami należy uznać za bardzo udany.

Jesteśmy umówieni na następny video- chat w najbliższych tygodniach, tym razem dla klas 8, będzie więc następna okazja do rozmów i zobaczenia się oraz zaplanowanego "spaceru online" po obu szkołach.

Zachęcam uczniów naszej szkoły do podtrzymywania kontaktów z uczniami z Ukrainy, tym bardziej, że wielu z Was ,otrzymało imienne, zaadresowane listy do siebie a nawet adresy mailowe.

O następnym video-chacie poinformujemy wkrótce.

Agata Wójcik