NOWA „AKADEMIA PANA KLEKSA”

„Akademia Pana Kleksa” z 2023r. to polski film z gatunku fantasy w reżyserii Macieja Kawulskiego, który jest raczej swobodną adaptacją książki Jana Brzechwy o tym samym tytule. Uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami: panem Sławomirem Miazgą oraz panią Anną Durczak-Białas postanowili to sprawdzić i udali się 9 lutego br. uwaga! szynobusem do Poznania, by w Multikinie Stary Browar obejrzeć tę superprodukcję. Choć aura tego dnia była dość kapryśna (padał deszcz ze śniegiem), wyprawę można zaliczyć do udanych. Znakomita obsada aktorska oraz scenariusz filmu, jakże przystający do naszej rzeczywistości, w której znaczącą rolę odgrywają: odwaga, przyjaźń, uważność, empatia, a także fantastyczne efekty specjalne oraz grafika komputerowa- to niezaprzeczalne walory filmu. Do tego wyśmienite teksty włożone w usta odtwórców głównych ról, które niosą piękne przesłanie, np. „Skup się na swoim kawałku nieba”, „Jesteś wśród przyjaciół, twoje serduszko się nie zgubi”, „Jesteś bardziej człowiekiem czy wilczkiem?”, „I ty, i ona możecie zostać kimkolwiek zechcecie…”, „Jesteś zły na wszystkich,  bo wszyscy byli źli dla ciebie…”, „Nie rodzimy się źli, to okoliczności nas takimi czynią…”, „Niczyja śmierć nie wypełni pustki po śmierci kogoś innego…”

Zadowoleni, naładowaliśmy akumulatory pozytywną energią, by regionalnym nieco przeładowanym szynobusem wyruszyć w drogę powrotną do Strykowa i rozpocząć… długo w tym roku wyczekiwane ferie.