Jak walczyć ze smogiem?

W dniach 27.11-29.11 dla klas 1-8 odbyły się warsztaty, na których uczniowie dowiedzieli się jak powstaje smog. Jakie elementy naszego życia najbardziej  je zatruwają.

Uczniowie mieli możliwość zobaczenia na wykresach procentowe zanieczyszczenie z przemysłu, opalania domów, energetyki i transportu. Zapoznali się  również z wynikami zanieczyszczenia  w Polsce.

Obejrzane filmy i prezentacje pozwoliły uczniom na określenie skutecznej walki ze smogiem pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad.

Następnie klasy I-III miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy rozwiązując karty pracy. Starsi uczniowie wykonywali plakaty na temat ,,Jak chronić się przed smogiem".Trzeba przyznać że posługują się uzyskaną wiedzą na co wskazują wykonane prace.