Europejski Tydzień Kodowania 2023

Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. Nasza placówka już kolejny rok uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania. Celem akcji jest popularyzacja i promocja nauki programowania. Programowanie to szereg uniwersalnych zasad i reguł. Najmłodsze dzieci poznają je dzięki grom i zabawom, które odpowiadają ich potrzebom rozwojowym.

Uczniowie naszej szkoły i przedszkola przez cały tydzień brali udział w zajęciach wykorzystujących programowanie w nauce i zabawie oraz korzystanie z nowych technologii. Uczyli się programować, nabywali kompetencje związane z kodowaniem, rozwijali kreatywność, logiczne myślenie i ciekawość. Zamiast tradycyjnych lekcji informatyki uczniowie mieli możliwość skorzystać z zajęć związanych z kodowaniem i robotyką.

Młodsi i starsi uczniowie chętnie podejmowali się zadań z kodowaniem, tworzyli strony internetowe w języku HTML, proste aplikacje na smartfon w systemie Android, łamigłówki programistyczne zawarte w Scotty Go!, gry w programie Scratch, a najmłodsi poznali małe robociki Ozobot.

Wszystkie zaplanowane i przeprowadzone działania, przyczyniły się do  uzyskania przez szkołę certyfikatu uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Kodowania  „EU CODE WEEK”.

Chociaż Code Week  dobiegł końca, wychowankowie naszej szkoły nie kończą przygody z kodowaniem :)