Egzamin na kartę rowerową w naszej szkole

W naszej szkole co roku organizowany jest egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia, oraz ci, którzy nie zdali egzaminu w poprzednich latach.

Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie, którzy zdali pozytywnie egzamin teoretyczny, mogli przystąpić do egzaminu praktycznego na miasteczku ruchu drogowego.

W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, posiadać wiedzę na temat pomocy przedlekarskiej oraz znać podstawowe wyposażenie roweru.

W części praktycznej uczniowie wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze na zaplanowanym torze jazdy z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego.

Warto zaznaczyć, że w naszej szkole działa koło Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i wszyscy uczestnicy tego koła zdali pozytywnie egzamin na kartę rowerową.

AK, SM.