WYCIECZKA 3 –DNIOWA

14 czerwca wraz z grupą uczniów naszej szkoły udaliśmy się na 3-dniową wycieczkę trasą: Łódź – Wieliczka – Energylandia

Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję obejrzeć najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry mogli obejrzeć 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Unikatowe i zagrożone wyginięciem gatunki, największy w Europie wybieg dla słoni oraz tunel do obserwacji rekinów i płaszczek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kąpiel słoni.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Przeszliśmy 3 kilometrową trasą turystyczną prowadzącą przez wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Pokonaliśmy 800 schodów i zeszliśmy na głębokość 135 metrów pod ziemię.

Tego samego dnia pojechaliśmy szyno busem do Krakowa, gdzie poza zobaczeniem Starego Miasta i Smoka Wawelskiego udało nam się obejrzeć pochód Lajkonika.

Najbardziej wyczekiwanym przez uczniów dniem był piątek kiedy to pojechaliśmy na kilkugodzinną zabawę w parku rozrywki Energylandia.

Mamy nadzieję, że wyjazd wszystkim się podobał i zachęcamy do udziału w wycieczkach w kolejnym roku szkolnym.