Festiwal Młodych Talentów za nami!

Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada” Stanisław Staszic.

Na kolejnym Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się 12 czerwca 2023 zaprezentowały się dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Strykowie. Nad porządkiem festiwalowym czuwały pani wicedyrektor Joanna Kryk i pani Marta Fabiś. Publiczność dopisała, na wydarzenie przybył burmistrz Stęszewa, pan Włodzimierz Pinczak, radni gminni Barbara Sikorska i Jarosław Krupa, komendant OSP Bernard Jankowski oraz sołtys Strykowa Tomasz Jankowski. Pojawili się też inni zaproszeni goście, między innymi pan Cezary Molenda, dyrektor ZSP w Jeziorkach.

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z przedszkola. Laura Polaczek z grupy pięciolatków, Hanna Szala i Helena Szala z grupy pięciolatków i Katarzyna Szala z grupy trzylatków oraz Nadia Krupa z grupy pięciolatków i Pola Krupa z grupy trzylatków.

Później prezentowali się przedstawiciele klas 1-3. Najpierw wystąpił Adam Pawlik z klasy pierwszej, który zagrał trzy utwory na pianinie. W energetycznych tańcach zobaczyliśmy chłopców i dziewczynki z klasy drugiej.

Efektami pracy nad swoim talentem pochwalili się także uczniowie ze starszych klas. Umiejętności piłkarskie pokazał Wiktor Dominiczak z klasy czwartej. W układzie tanecznym wystąpiły Zuzanna Gierut z klasy piątej razem z Julią Kempą z klasy trzeciej. Tańczyły także Zuzanna Jędraszyk i Iga Owczarczak z klasy czwartej

Adrianna Brzostowska i Antonina Brzostowska z klasy piątej zaprezentowały swoje zdolności wokalne, piosenkę zaśpiewała także Wiktoria Beszterda z klasy siódmej oraz Gabriela Rychlik z klasy szóstej. Aleksandra Pawlik z klasy siódmej przedstawiła fragment prozy.

Uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a po występach pani wicedyrektor zaprosiła wszystkich zebranych na słodki poczęstunek, przygotowany na tę okazję przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.