Spotkanie z psami

Dnia 20 kwietnia w naszym Przedszkolu dzieci odwiedzili szczególni goście - psy Shaki i Madi rasy golden retriever wraz ze swoimi opiekunami.

W spotkaniach uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Program, który został przygotowany z myślą o najmłodszych ma na celu przybliżenie i oswojenie dzieci z tematem "mam psa" oraz wprowadzenie dzieci w tematykę dogoterapii. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca psa - specjalisty, jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. Prowadzący przedstawili również zasady jakie należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także, w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje.

W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psów, które cierpliwie wysłuchiwały wydawanych poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywały. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy.

Wizyta psich terapeutów w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psami Shaki i Madi mogli uczestniczyć. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.