Warsztaty profilaktyczne w szkole

W dniach 4-5 kwietnia dla klas 4-8 odbyły się warsztaty profilaktyczne poświęcone zagadnieniu social media we współczesnym świecie. Zajęcia odbyły się w bloku dwugodzinnym dla każdej z klas osobno.

Warsztaty zostały zorganizowane w celu zwiększenia świadomości dzieci na temat niebezpieczeństw i zagrożeń płynących ze współczesnych mediów społecznościowych oraz dostarczyły praktycznych wskazówek jak korzystać z mediów w bezpieczny sposób.

Istotnym elementem przeprowadzonych zajęć było omówienie wpływu social mediów na nasze życie, w tym na relacje z drugim człowiekiem,  zdrowie psychiczne i poczucie własnej wartości.

Zajęcia zostały zorganizowane  przez specjalistyczny ośrodek profilaktyki z Krakowa przy współpracy z Gminą Stęszew.