Strefa Zawodowców w Volkswagen Poznań

Dnia 13 kwietnia uczniowie klas siódmej i ósmej z naszej szkoły w ramach Drzwi Otwartych „Strefa Zawodowców” wraz z wychowawcami i pedagogiem zwiedzali Centrum Szkoleniowe Volkswagen Poznań, przy ul. Rabowickiej 10/1 w Swarzędzu – Jasinie. Podczas wydarzenia młodzi ludzie zastanawiający się nad wyborem zawodu dla siebie mogli zapoznać się z ofertą oświatową klas patronackich oraz wziąć też udział w praktycznych zajęciach ukazujących im specyfikę zawodów przyszłości: elektromechanika pojazdów samochodowych, mechanika precyzyjnego oraz automatyka i mechatronika. Dla uczniów utworzone zostały cztery strefy, każda o innym profilu zawodowym. Były to: strefa elektromechanika pojazdów samochodowych, strefa mechanika precyzyjnego, strefa automatyka i mechatronika oraz strefa robotów. Dodatkowo uczniowie mogli sprawdzić jak działają okulary z rozszerzoną rzeczywistością, spróbować samodzielnie wymienić klocki hamulcowe, zbudować swój pierwszy układ mechatroniczny lub wykonać pomiary metodą laserową.