8 Festiwal Zawodów i Dni Otwarte w Grodzisku Wielkopolskim

W dniu dzisiejszym, uczniowie ósmej klasy uczestniczyli w Dniach Otwartych i 8 Festiwalu Zawodów w Grodzisku Wielkopolskim. Uczniowie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół, a podczas tego wydarzenia mogli zapoznać się z ofertą szkół branżowych i technicznych, ale także – co szczególnie ciekawi uczniów – zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, porozmawiać ze starszymi kolegami kształcącymi się w danym zawodzie. Dni Otwarte zaplanowano w godzinach od 8.30 do 11.30 w Zespole Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego przy ul. Nowy Świat 41 „u Thuma”, gdzie mogliśmy zapoznać się z szerokim wachlarzem propozycji edukacyjnych na kolejny etap szkolny, obejrzeć sale lekcyjne, prezentacje zawodów, porozmawiać ze starszymi kolegami o Różowej. Dzięki temu spotkaniu poczuliśmy atmosferę i być może co niektórzy z nas utwierdzili się w przekonaniu co do wyboru swojej przyszłości.