Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strykowie

EduAkcja - dostęp dla rodziców

Szanowni Rodzice,

nauczyciele naszej szkoły biorą udział w programie szkoleniowym online EduAkcji „Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza". W ramach szkolenia została przygotowana także specjalna część dla rodziców i opiekunów. Dostęp do niej jest dla Państwa bezpłatny i trwa do końca grudnia 2023. Aby skorzystać z materiału wideo, należy jedynie podać kod dostępu. Nie ma konieczności logowania się. Mogą Państwo wracać do materiałów wideo w ciągu tego czasu dowolną ilość razy, o wybranej przez Państwa porze dnia i w dogodnym miejscu, dysponując urządzeniem z dostępem do Internetu.Kod dostępu został wysłany do każdego rodzica na jego koncie w MOBI.Kilka słów o poradniku

Przyglądamy się zagadnieniom, które pozwolą rodzicom na zrozumienie zjawisk przemocy i cyberprzemocy rówieśniczej, oraz konsekwencji jakie niosą dla zdrowia i funkcjonowania psychicznego młodych ludzi. Omawiamy kompetencje, możliwości i zakres działania szkoły i innych instytucji – nastawione na przeciwdziałanie przemocy.

Rodzice otrzymają praktyczne wskazówki, w jaki sposób warto rozmawiać ze swoim dzieckiem o przemocy rówieśniczej i relacjach rówieśniczych. Dowiedzą się również jacy profesjonaliści i instytucje mogą ich wesprzeć w poważniejszych przypadkach przemocy rówieśniczej.

Dzięki uczestnictwu:

  • Dowiedzą się Państwo, czym jest przemoc rówieśnicza, jakie są jej rodzaje i jakie konsekwencje niesie dla zdrowia i funkcjonowania psychicznego młodych ludzi.
  • Poznają kompetencje, możliwości i zakres działania szkoły i innych instytucji – nastawione na przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej.
  • Przeanalizują, jak warto rozmawiać ze swoim dzieckiem o przemocy rówieśniczej i relacjach rówieśniczych. 
  • Dowiedzą się, jacy profesjonaliści i instytucje mogą wesprzeć Cię w poważniejszych przypadkach przemocy rówieśniczej.

 


Polecam obejrzenie materiału wideo. Dla każdego rodzica będzie na pewno inspiracją i pomocą w codziennym kontakcie ze swoim dzieckiem.
 
 
 
Igor Bykowski