MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaproponowaliśmy następujące działania:

Dla klas 4-8:

PRZECZYTAŁAŚ/-EŚ OSTATNIO CIEKAWĄ KSIĄŻKĘ?

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy akcję „ Jesienne czytanie”, która ma zachęcić młodzież do czytania. Na zawieszonym naprzeciwko sali historycznej drzewie, każdy, kto przeczyta ciekawą i godną polecenia książkę, przypina liść, na którym wypisuje imię i  nazwisko autora lub autorki oraz tytuł książki (nie lektury). Mamy nadzieję, że na tym jesiennym drzewie znajdzie się wiele kolorowych liści z ciekawymi książkami. Liście są dostępne w bibliotece.

FOTOGRAFICZNA PROMOCJA KSIĄŻKI

W Bibliotece Szkolnej znajduje się wiele nowych i interesujących książek dla młodzieży. Każdy, kto chciałby w ciekawy sposób zareklamować jedną z nich, zapraszamy do biblioteki po dalsze instrukcje.

Dla klas 2-3:

JESIENNY RANKING CZYTANIA.

W klasach 2-3 rozpoczęła się rywalizacja czytelnicza. W każdym tygodniu, od początku października aż do połowy grudnia wpisywana jest w tabelkę wywieszoną na korytarzu w Szkole Podstawowej przy ul. Bukowskiej, liczba przeczytanych przez klasę książek.

Przedszkolaki:

CZYTANIE DLA POKOJU

Natomiast u przedszkolaków, w ramach tegorocznego hasła Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, czytane są książki dla dzieci z pokojowym przesłaniem.

Akcje rozpoczęte w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych będą trwały do połowy grudnia, dlatego zachęcamy i zapraszamy wszystkich do udziału w tych aktywnościach.