Centrum Nauki Kopernik

22.10 z grupą uczniów z klas 1-8 i rodzicami wyruszyliśmy do Warszawy. Naszym głównym celem było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywne muzeum ,gdzie można poznać możliwości swojego ciała i mózgu.

Również wiele aspektów z zakresu fizyki ,geografii, a nawet muzyki jest pokazane za pomocą ciekawych urządzeń, które można nie tylko  dotknąć ,ale również zbadać  i sprawdzić.

W drodze powrotnej ,dzięki uprzejmości i znajomości Warszawy przez pana kierowcę mogliśmy zobaczyć kultowe budynki stolicy. Widzieliśmy Belweder, budynek senatu, Pałac Kultury i Nauki ,pomniki Syrenki ,Nike i Fryderyka Chopina.

Nie lada wyczynem było wstanie w sobotę o 6 rano, ale daliśmy radę.

Za wspólny pobyt dziękujemy rodzicom i uczniom ,którzy chcieli spędzić czas inaczej niż na kanapie czy przy komputerze.