Wycieczka do Banku PKO BP oraz Muzeum Regionalnego w Stęszewie

27 maja 2022r. uczniowie klas II i III pod opieką wychowawców i szkolnego opiekuna SKO udali się z wizytą do Banku PKO BP w Stęszewie, gdzie pracownicy pani Hanna Węclewska oraz pan Piotr Wójcik zapoznali ich z działalnością tej instytucji.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w banku, w jaki sposób przelicza się banknoty i za pomocą jakiego urządzenia można sprawdzić, czy dany banknot nie jest fałszywy. Rozmawialiśmy też na temat celu oszczędzania, gromadzenia, lokowania i przechowywania pieniędzy. Wspólnie z pracownikami banku uczniowie mieli okazję zobaczyć, gdzie jest skarbiec, w którym pieniądze są składane i w bezpieczny sposób przechowywane.

Na zakończenie dzieci wręczyły pracownikom laurki, otrzymały gadżety SKO i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zwiedziliśmy także w obecności przewodnika Muzeum Regionalne. Uczniowie zostali zapoznani z wystawami i eksponatami muzealnymi. Wizyta wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów oraz była lekcją historii kształtującą świadomość regionalną młodego pokolenia.