Rekolekcje szkolne

W dniach 4-6 kwietnia 2022r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyły się rekolekcje szkolne pod hasłem „Święty Franciszek – siewca pokoju”. Uczniowie z klas IV-VIII w godzinach porannych spotykali się w kościele na naukach rekolekcyjnych, na nabożeństwie drogi krzyżowej oraz Mszy Świętej na zakończenie rekolekcji. Po spotkaniach w kościele uczniowie udawali się do szkoły na projekcje filmu o Świętym Franciszku i śniadanie. Po lekcjach rozsyłane były zadania dla chętnych związane z tematyką rekolekcji w postaci escape room m.in. o znaczeniu Wielkiego Postu, o świętych oraz o przypowieściach.

Młodsze grupy z klas I-III rozpoczynały dni rekolekcyjne od zajęć w szkole. Pierwszego dnia dzieci zapoznały się z drogą krzyżową Pana Jezusa i wykonały pracę plastyczną. Kolejnym tematem rekolekcji była postać Świętej Weroniki, a podczas zajęć dzieci wykonały piękne chusty. Trzeciego dnia uczniowie z klas I-III podjęły wyzwanie wykonywania zadań multimedialnych związanych z hasłami: post, pokuta i jałmużna. Po zajęciach w szkole dzieci szły do kościoła na nauki rekolekcyjne, nabożeństwo drogi krzyżowej oraz Mszę Świętą.