Sukces naszych uczniów w X FINALE KONKURSU INFORMATYCZNEGO "AVATAREK"

W poniedziałek 4.04.2022 w Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy odbył się, wznowiony po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, FINAŁ KONKURSU z technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół podstawowych "AVATAREK".

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań technologiami informacyjno-komunikacyjnymi wśród uczniów oraz ujawnianie i rozwijanie talentów informatycznych.

Do eliminacji szkolnych zgłosiło się 20 szkół i ok. 850 uczniów z kilku województw, gdzie zostały wyłonione dwuosobowe drużyny, które reprezentowały szkołę w swoim okręgu. Uczniowie naszej szkoły: Bartosz Nowicki i Bartosz Gierko bardzo dobrze poradzili sobie w półfinale, co zaowocowało ich udziałem w finale, do którego zakwalifikowało się 8 szkół:

- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego w Luboniu

- Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy

- Szkoła Podstawowa nr 28 im. Kornela Makuszyńskiego w Poznaniu

- Zespół Szkół w Kleszczewie

- SP nr 172 w Łodzi

- SP nr 91 w Łodzi

- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A i Wł. Niegolewskich w Opalenicy

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strykowie

Galę finałową zaszczycili: dyrektor Zespołu Szkół im. J i W. Zamoyskich w Rokietnicy Wojciech Kaczmarek, a także zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Poznańskiego Pani Monika Lis-Nożyńska, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu Ewa Superczyńska, Piotr Krzyżyński- przedstawiciel „Co-founder Liga Niezwykłych Umysłów”, Piotr Waś i Agnieszka Łuczak z „Moje Bambino Sp. z o.o.”

Zespoły miały godzinę na wykonanie 10 zadań z różnych dziedzin informatyki.

Uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę łączną ilość startujących dzieci.

Laureaci otrzymali mnóstwo wartościowych nagród, m.in. roczny dostęp do platformy "Liga Niezwykłych Umysłów" o wartości 1600 zł.

Sponsorami byli m.in.: Kuratorium Oświaty w Poznaniu, „Moje Bambino Sp. z o.o.”( mojebambino.pl/7370/Laboratoria-Przyszlosci), Fundacja Liga Niezwykłych Umysłów(t-lem.com)

Konkurs jest doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale też świetną zabawą.

Do zobaczenia za rok.