Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Koło Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

"BRD" to zajęcia nie tylko dla uczniów klasy czwartej, którzy przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową, ale również dla uczniów klas starszych chcących przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego.
Uczniowie w okresie jesienno-zimowym mają okazję zapoznać się oraz utrwalić wiadomości teoretyczne aby nabytą wiedzę wykorzystać w późniejszym wiosnnym okresie podczas zajęć praktycznych w miasteczku ruchu drogowego.

Celem zajęć jest:
1. Przygotowanie uczniów klasy czwartej i starszych klas do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszego i rowerzysty.
2. Poznanie przez uczniów zasad ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu.
3. Utrwalenia prawidłowych nawyków i zachowań podczas korzystania z dróg.
4. Respektowanie znaków drogowych i poleceń kierujących ruchem.
5. Wyeliminowanie zachowań stwarzających zagrożenia w ruchu drogowym.
6. Kształtowanie u uczniów odpowiedzialności za zdrowie i życie własne i innych uczestników ruchu drogowego.
7. Wyrobienie u uczniów ,,zasady ograniczonego zaufania”.