DZIEŃ MATEMATYKI

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego przedmiotu.

Chcemy czy nie chcemy, czy nam się to podoba  czy nie, matematykę spotykamy wszędzie! Tegoroczny dzień matematyki postanowiliśmy obchodzić pod hasłem „Matematyczna promocja”. Uczniowie mieli za pomocą dowolnej formy plastycznej zachęcić do nauki matematyki. Niektórzy stworzyli plakaty pokazujące gdzie matematyka jest wykorzystywana w codziennym życiu, inni przedstawili ją jako królową nauk a jeszcze inni postanowili stworzyć formę przestrzenną z najważniejszymi pojęciami / wzorami matematycznymi. Uczniowie mnie nie zawiedli. Prace są bardzo pomysłowe i starannie wykonane. Bardzo dziękuję Wam za udział i mam nadzieję, że w kolejnym roku też będę mogła liczyć na waszą kreatywność.