Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Półfinał konkursu informatycznego - "Avatarek".

4 marca 2022 roku w Zespole Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim odbył się półfinał Konkursu Informatycznego AVATAREK 2022 adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Na tym etapie swoją wiedzę oraz praktyczne umiejętności sprawdzili reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klasy 8b: Bartosz Gierko oraz Bartosz Nowicki. Zakres konkursu obejmował szeroko pojętą wiedzę z informatyki na poziomie szkoły podstawowej oraz tę wykraczającą poza podstawę programową. Do rozwiązania zawodnicy mieli test oraz zadania praktyczne (programowanie Scratch, HTML oraz arkusz kalkulacyjny).

Nasi uczniowie zajęli II miejsce, co kwalifikuje ich do udziału w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w kwietniu w Rokietnicy. Dodatkowo otrzymali oni dyplomy i nagrody, które wręczyła im Pani Dyrektor Anna Matysiak wspólnie z Panem Starostą Sławomirem Górnym oraz organizatorami.

Serdecznie gratulujemy.

SM