Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

KOŁO POLONISTYCZNO-DZIENNIKARSKIE

Koło to ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów oraz pobudzanie ich do kreatywności. Jako, że nasza szkoła jest placówką korczakowską, wydawanie w niej gazetki jest znakomitą formą samorządności dzieci i młodzieży.

„KOR- wieści”- to czasopismo, które ma w naszej szkole wieloletnią tradycję, ukazuje się bowiem nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat. Największym dotychczasowym sukcesem gazetki było zdobycie 3. miejsca na Ogólnopolskim Przeglądzie Czasopism Szkolnych „Pałuckie Pióro” w roku 2003.

Obecny zespół redakcyjny składa się z piętnastu osób,które podczas zajęć doskonalą technikę redagowania publicystycznych form wypowiedzi, takich jak m.in.: notatka prasowa, artykuł, wywiad, reportaż.

Gazetka ukazuje się co dwa miesiące i bez wątpienia służy promocji naszej szkoły, środowiska lokalnego, a przy okazji także uczniowskich talentów.