Z wizytą w Teatrze Polskim w ramach projektu „Teatr ślipiami meli i szczuna”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jako jedyna z terenu powiatu poznańskiego została zaproszona przez Teatr Polski do realizacji projektu  „Teatr ślipiami meli i szczuna”. Warsztaty, w których udział brali nasi uczniowie odbyły się w dniach 11 oraz 18 września 2021 r.

Dzieci rozpoczęły warsztaty od spotkania z prof. Krzysztofem Kurkiem- znawcą teatru. Profesor odbył z dziećmi spacer po teatrze, przybliżył rys historyczny budynku oraz opowiedział jak na przestrzeni 146 lat zmieniał się Teatr Polski w Poznaniu. Na koniec uczniowie mogli zobaczyć unikatowe zdjęcia, scenariusze i inne rzeczy związane z teatrem. Kolejnym warsztatem było spotkanie z aktorką Teatru Polskiego - panią Ewą Szumską. 18 września dzieci odbyły warsztaty z paniami Ewą Cieślik oraz Elżbietą Rochowiak - garderobianymi a następnie miały zajęcia z pedagogiem teatru panem Andrzejem Błażewiczem.

Dzięki warsztatom powstanie przewodnik, ułatwiający zrozumienie istoty teatru, jako elementu kultury społecznej.

Publikacja będzie kontynuacją Elementarza Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu.

Projekt współtworzony jest i realizowany z Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania. Patronat medialny objęło Wydawnictwo Miejskie Posnania.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego” oraz logotypu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu”