PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Grupy 2,5/3 latków, 3/4latków , 5/6latków oraz 6latków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie brały udział w Międzynarodowym Projektcie Edukacyjnym pt:

„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Koordynatorem projektu była p. Agata Poznaniak. Celem projektu było kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie u dzieci zainteresowań symbolami narodowymi, poznanie historii, tradycji , przyrody swojego regionu, znajomości swojej wartośći jako człowieka i jako jednostka” wiem kim jestem”. Dzieci wykonały 4 główne zadania (tj. zaśpiewanie Hymnu Polski, zorganizowanie kącika o tematyce patriotycznej, udział w apelu z okazji 11 listopada, zasadzenia drzewa, założenie ogródka na terenie placówki) również wykonały zadania dodatkowe tj. zapoznanie ze sławnymi Polakami, pieczenie pierników, gimnastyka bialo- czerwona, wykonanie słownika gwary wielkopolskiej, zapoznanie z zabawą ludową, poznanie legend polskich i dawnych bajek itp. Po zakończeniu projektu nasza szkoła otrzyma ła certyfikat.