PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Grupy 2,5/3 latków, 3/4 latków, 5/6 latków oraz 6 latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt.

„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Koordynatorem projektu jest p. A. Poznaniak. Celem projektu jest kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie u dzieci zainteresowań symbolami narodowymi, poznanie historii, tradycji, architektury, przyrody swojego regionu, budzenie poczucia więzi z najbliższym otoczeniem – rodzina, przedszkole, miejscowość, przybliżenie sylwetki bohaterów narodowych (z kraju i swego regionu), uwrażliwienie na piękno języka polskiego i zachęcanie do przysługiwania się poprawną polszczyzną, poznanie legend i baśni polskich, dostrzeganie piękna i wartości sztuki oraz dorobku polskiej nauki i kultury, okazywanie szacunku członkom rodziny, osobą z bliskiego otoczenia poprawne, pozytywnie nacechowanie relacji z drugim człowiekiem, kształtowanie u dzieci świadomości posiadanie własnych praw- znajomości swojej wartości jako człowieka i jako jednostka” wiem kim jestem”, kształtowanie umiejętności opanowania i przezwyciężenia złości i agresji, rozwijanie poczucia empatii wobec innych ludzi, poszanowanie dla ludzkich wyborów, kształtowanie umiejętności dostrzegania potrzeb innych oraz zachęcanie do niesienia pomocy innym.

Dzieci muszą wykonać 4 główne zadania (tj. zaśpiewanie Hymnu Polski, zorganizowanie kącika o tematyce patriotycznej, udział w apelu z okazji 11 listopada, zasadzenia drzewa, założenie ogródka na terenie placówki) również można wykonać np. ugotowanie potrawy regionalnej, wykonać fotobudkę z strojem ludowym swojego regionu, pokaz mody biało-czerwonej. Relacje z podejmowanych działań koordynator projektu umieszcza na Grupie Projektowej FB. Rodzice wypełnili zgody na udział i publikacje zdjęć z dzieckiem. Projekt trwa do 30 maja.