Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Szkolna Liga Wolontariacka

Zapraszamy do udziału w Szkolnej Lidze Wolontariatu. Zachęca ona społeczność szkolną (klasy 5-8)–uczniów, rodziców i nauczycieli – do bezinteresownej pomocy na rzecz podopiecznych ZOO.

Akcja ma kreować postawy altruistyczne wśród uczniów. Troska i chęć niesienia bezinteresownej pomocy naszym mniejszym braciom, służy tak potrzebującym, jak i pomagającym.

Liga działać będzie od października 2021 do marca 2022 i obejmie sześć comiesięcznych zadań. Będą one realizowane w klasach, szkołach i domach uczniów. Podjęte działania służyć będą zwierzętom i poznańskiemu ZOO.

W ramach podziękowania ze strony poznańskiego ZOO za udział w inicjatywie i włożony trud, wszystkie grupy otrzymają upominki. W sposób szczególny ogród zoologiczny podziękuje najbardziej zaangażowanym grupom. Dlatego wszystkie zadania w Lidze Wolontariackiej będą punktowane, a aktualny ranking otrzymywać będą wszyscy uczestnicy.

Zadanie 1

W pierwszym zadaniu prosimy o pomoc w promocji projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, które dotyczą ZOO. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie plakatów promujących załączone projekty, które zawiesimy na terenie ZOO. Ważne, aby na plakacie znalazła się nazwa projektu, jego numer oraz informacja, że to głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

Na plakaty czekamy do 13 października. Prosimy również, aby opiekunowie autorów prac podpisali załączone oświadczenie. Plakaty prosimy dostarczyć do p. Tomasza Małygi oraz p. Tomasza Mazurkiewicza.

Wytyczne: format A4 lub A3, poziom, technika dowolna.

Do zdobycia 20 pkt.

Każdy plakat powinien dotyczyć jednego projektu: - zdjęcia w załączniku.

• 1.      Laguna Flamingów
  • 2.      Nowa Motylarnia i Ogród Owadów
  • 3.      M3 dla kangurów.

Wszelkie pytania dotyczące Ligi Wolontariackiej można kierować przez mobiDziennik do p. dr. inż Kingi Pawliczak Maj.