Dzień języka angielskiego

W zeszłym tygodniu, obchdziliśmy w naszej szkole English language day- Dzień języka  angielskiego.

Ponieważ nadal pracujemy w trybie online, aktywności związane z tym dniem, z konieczności miały także charakter prezentacji, zdjęć, plakatów przesyłanych drogą mailową , poprzez Mobidziennik i GC.

We wszystkich klasach, poczynając od klas 1-3, uczniowie wykonali prace zasługujące na uznanie i podziw.

Były to m.in. słowniczki obrazkowe, plakaty, krzyżówki, wykreślanki z angielskimi słówkami, lab-booki i inne prace. Uczniowie klasy 4 przygotowali projekty pt. „Great Britain in a nutshell”, dzięki którym mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę nt. Wielkiej Brytanii.

W starszych klasach, aktywności koncentrowały się wokół języka angielskiego jako języka globalnego i otaczającego nas niemal wszędzie, w sklepach, na ulicy, podczas podróży, w Internecie, itp. Uczniowie klas 7-8 przygotowali projekty pt. „English around us”  Z rozmów z uczniami wynika, że często nie uświadamiamy sobie, jak wiele słów z języka angielskiego towarzyszy nam na każdym kroku i jak ważna jest znajomość tego języka w codziennym życiu.

Choć bardzo tęsknimy za możliwością przeprowadzania imprez szkolnych w szkole, Dzień języka angielskiego, przeprowadzony w jedynym możliwym obecnie trybie online, należy zaliczyć do bardzo udanych, o czym świadczą prace uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi Congratulations!!!

Agata Wójcik

Marta Fabiś