Konkurs czytelniczy "Weź nie klikaj, weź poczytaj"

Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie czytelniczym „Weź nie klikaj, weź poczytaj”.

Na czym polega konkurs?

Polega na przygotowaniu fragmentu książki ( najlepiej swojej ulubionej) i pięknym przeczytaniu go innym uczestnikom konkursu i członkom jury ( czas czytania- maksymalnie 1 minuta)

Następnie uczeń otrzymuje fragment innej książki, podany przez organizatora konkursu i po krótkim przygotowaniu ( około 15 minut), czyta go głośno.

Co będzie oceniane?

Jury będzie zwracać uwagę na właściwą dykcję,  poprawność czytania, interpretację tekstu i tempo czytania.

Kiedy odbędzie się konkurs?

Dnia 23 kwietnia, w którym przypada Światowy Dzień Książki. W zależności od sytuacji pandemicznej, odbędzie się albo w formie stacjonarnej, albo na Skypie. O godzinie i sposobie przeprowadzenia konkursu organizator powiadomi w późniejszym terminie.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Należy przesłać p. Pawlik do 16 kwietnia za pośrednictwem mobiDziennika:

-  zgodę rodzica na udział dziecka w konkursie

-  tytuł i autora książki, której fragment będzie dziecko czytać

-  zdjęcie czytanego fragmentu książki

Zachęcamy do udziału!