Światowy Miesiąc Autyzmu

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Tego dnia rozpoczęły się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy.

W kwietniu razem promujmy empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Nie pozwólmy na izolację, dyskryminację i łamanie praw osób z autyzmem. Kolorem niebieskim wyrażamy swoją solidarność z osobami z autyzmem.

W tym miesiącu będziemy przeprowadzać zajęcia dotyczące tematyki autyzmu. Już dziś zapraszamy do obejrzenia prezentacji.