Wymiana doświadczeń ze szkołą na Ukrainie

Jak wszyscy wiemy, cały świat zmaga się z pandemią Covid-19. Wiemy też, jak bardzo wpływa to na nasze życie, kontakty z innymi, naukę i pracę.

Musieliśmy nauczyć się żyć z licznymi ograniczeniami i obostrzeniami, tak abyśmy w dobrym zdrowiu i kondycji, dotrwali do końca tego trudnego czasu.

W tych niełatwych dniach, nie zapominamy o naszych przyjaciołach, w zaprzyjaźnionej szkole na Ukrainie. Właśnie dotarł do nich nasz list, w którym opisaliśmy nasze nowe doświadczenia z pracy zdalnej uczniów i nauczycieli, problemy, którym, jak wszyscy, musieliśmy stawić czoła i nasze nadzieje na nawiązanie "normalnych" kontaktów, kiedy pandemia będzie już za nami.

Myślę, że podtrzymanie jedynego, możliwego w tych warunkach kontaktu z naszymi przyjaciółmi, jest bardzo ważne i stanowi, choć namiastkę komunikacji, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni.

Zachęcam naszych uczniów, którzy nawiązali własne, prywatne kontakty z uczniami z Ukrainy, aby wysłali, choć kilka miłych słów, które na pewno będą pociechą i wsparciem dla koleżanek i kolegów z Petrykivki.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, wyślemy oczywiście życzenia- może uczniowie naszej szkoły dołączą do nich kilka ciepłych słów od siebie?