Apel z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dnia 25 września 2019 r. odbył się apel z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej przygotowany przez Va pod kierunkiem p. Marleny Grzegorskiej i p. Tomasza Mazurkiewicza.

Pierwszego września 1939 r. o świcie wojska niemieckie zaatakowały obszar państwa polskiego na lądzie, morzu i w powietrzu. Rozpoczęła się II wojna światowa, która na niemal 6 lat ogarnęła najpierw Europę, a później prawie cały świat. Niemiecki okręt szkoleniowy „Schlezwig - Holstein”, przybyły z „kurtuazyjną wizytą” do Gdańska, rozpoczął ostrzeliwanie przyczółka Westerplatte. Inne okręty niemieckie atakowały port w Gdyni oraz Półwysep Helski. Na nic się zdawało bezprzykładne bohaterstwo żołnierzy polskich, sytuacja Polski była tragiczna... Dziś, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, składamy hołd wszystkim walczącym i poległym. Pamiętajmy, że to dzięki nim żyjemy dziś w wolnej Polsce. Za to im cześć i chwała.