Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Higiena Jamy Ustnej

Z racji przypadającego na 12 września Światowego Dnia Jamy Ustnej, uczniowie na lekcjach wychowawczych otrzymali zestawy do pielęgnacji zębów w ramach 7. edycji ogólnopolskiego programu PCK "Dziel się uśmiechem". Zestaw zawierał zeszyt edukacyjny, szczoteczkę i pastę do zębów oraz bezcukrową gumę do żucia Orbit. Wychowawcy przeprowadzili lekcję w oparciu o zeszyt edukacyjny zawarty w pakiecie i zwracali szczególną uwagę uczniów na prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej.

Dopełnieniem wspomnianej tematyki było przeprowadzenie przez panią pielęgniarkę fluoryzacji zębów oraz krótkich spotkań w klasach, podczas których opowiedziała, jak ogromny wpływ na stan uzębienia ma racjonalne odżywianie oraz ograniczenie przekąsek między posiłkami. Pani pielęgniarka przypomniała uczniom o konieczności wymiany szczoteczek oraz zachęcała do systematycznego dokonywania kontroli uzębienia w gabinetach dentystycznych.