Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że pasowanie na przedszkolaka odbędzie się 28 października 2020 r. o godzinie 10.00.

Jednocześnie chcemy zaznaczyć, iż w tym roku uroczystość ta będzie miała miejsce w wyjątkowych okolicznościach. Po przeanalizowaniu wszystkich możliwych wariantów organizacji doszliśmy do wniosku, że w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich wydarzenie odbędzie się bez udziału rodziców.

Pasowanie nie może odbyć się w sali 3-latków (razem z rodzicami), ponieważ przestrzeń jaką tam dysponujemy jest zbyt mała. Uroczystość mogłaby odbyć się w sali gimnastycznej, jednak dla dzieci jest to miejsce obce, w którym nie czułyby się bezpiecznie (tak jak w swojej sali, którą zdążył już poznać). Sam akt pasowania będzie dla nich czymś nowym, co wywołać  może spore emocje i nie chcemy narażać dzieci na dodatkowy stres związany ze zmianą otoczenia, które jest zupełnie inne niż miejsce, do którego przychodzą codziennie.

Jest to trudna decyzja, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że chcieliby Państwo uczestniczy w pasowaniu swojego dziecka. Jednak dobro i bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom nagrany zostanie film z uroczystości, który wychowawca opublikuje na wspólnej grupie na Facebooku, tak aby mogli Państwo przeżyć tę ważną chwilę w życiu każdego przedszkolaka.

Igor Bykowski

dyrektor ZSP w Strykowie