Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Prawa dziecka w szkole

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

Polska może poszczycić się bogatą tradycją związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od postaci Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci - UNICEF.

Z tego względu w naszej szkole wychowawcy wraz ze swoimi uczniami przygotowali plakaty o prawach dziecka i przeprowadzili lekcje wychowawcze na ten temat.

Źródło: https://www.unicef.pl/O-nas/Prawa-dziecka