Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

W tym roku szkolnym, ze względu na ferie zimowe, Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbył się trochę później, bo na przełomie lutego i marca. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które zachęca szkoły do zgłaszania udziału w programie i promowaniu takich przedsięwzięć. Również i my się zgłosiliśmy czego potwierdzeniem są uzyskane certyfikaty, dyplomy oraz prace dzieci.

Nasza szkoła przygotowała wiele inicjatyw, których celem jest przede wszystkim podejmowanie i propagowanie działań dotyczących bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Akcja polegała także na zaznajomieniu rodziców, nauczycieli, wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz dostarczeniu wiedzy, jak pozytywnie wykorzystywać Internet. Zajęcia, pogadanki były przeprowadzone nie tylko w każdej klasie szkoły podstawowej, ale także w przedszkolu i zerówce. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym, którego efektem końcowym są piękne prace wykonane przez dzieci klas 1-3. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsi uczniowie drobne upominki.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w naszej szkolnej akcji oraz nauczycielom i rodzicom, którzy z całą serdecznością ich w tym wspierali.
Do zobaczenia za rok :)

SM