Dzień św. Patryka - patrona Irlandii

W ubiegłym tygodniu ,17 marca, obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka  – patrona Irlandii.
Dzień Św. Patryka był wspaniałą okazją, aby zaznajomić się z kulturą, muzyką i historią niezwykłego kraju, jakim jest Irlandia.
Aby uświetnić ten dzień, uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono.  Lekcje kulturowe w tym roku współprowadziła uczennica klasy 7 – Kinga, która od urodzenia mieszkała w Irlandii. Uczniowie zadawali liczne pytania, dowiadywali się ciekawostek związanych ze świętem św. Patryka, ale największą frajdą okazał się zestaw do hurlinga – jest to narodowy sport Irlandczyków, zaraz obok futbolu irlandzkiego. Dodatkowo, na korytarzu wywieszone zostały ciekawostki dotyczące Irlandii, tradycji tego kraju oraz obchodów Dnia Świętego Patryka w krajach anglojęzycznych.  Uczniowie sprawdzali też swoją wiedzę o Irlandii w quizie, w którym I miejsce zdobyła Gabriela Rychlik z kl. 6, II miejsce Tymoteusz Frąckowiak z kl. 5, III miejsce Kacper Marczyński z klasy 8. Pozostali uczniowie mogli również przetestować swoją wiadomości i spostrzegawczość w mini quizach, do rozwiązania których szukali wskazówek w QR kodach ukrytych w koniczynkach. Pojawiła się również zielona fotobudka oraz tablica życzeń, na której każdy mógł napisać do kolegi lub koleżanki miłą wiadomość, oczywiście po angielsku. Można było podziwiać plakaty wykonane przez uczniów oraz zakupić zielone słodkości, które rozchodziły się w tempie błyskawicznym.

Dzień Świętego Patryka nie jest wprawdzie polskim świętem, jednak warto akcentować tego typu dni w szkole, ponieważ wiedza o kulturze kraju , którego języka się uczymy, jest bardzo ważna.