Rekolekcje szkolne

W dniach 13-15 marca 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyły się rekolekcje szkolne.

Uczniowie z klas I-III w godzinach porannych spotykali się w kościele na naukach rekolekcyjnych. Następnie przechodzili do szkoły na przygotowane zajęcia. Pierwszego dnia uczniowie projektowali zaproszenie na rekolekcje, drugiego dnia poznawali scenki z życia św. Jana Bosko, a ostatniego dnia przygotowywali witraż.

Starsi koledzy z klas IV-V mierzyli się także z projektem zaproszenia, tworzyli i nagrywali utwór rapowy oraz przygotowali plakaty powtórkowe.

Młodzież z klas VI – VIII skupiła się na poznaniu fragmentów biblijnych o uzdrowieniu paralityka i trędowatego. W tym celu czytali fragmenty biblijne, oglądali odcinek serialu „The Choosen”, który pozwolił wyobrazić sobie jak te wydarzenia mogły wyglądać oraz stworzyli opis tych sytuacji korzystając z metody kartki z pamiętnika. Na zakończenie rekolekcji młodzież mierzyła się z grą 5 sekund o Wielkim Poście.

Grupa starsza uczestniczyła w spotkaniach z rekolekcjonistą w kościele po zajęciach szkolnych.  Rekolekcje wygłaszał o. Alojzy Pańczak OFM.