Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Spotkanie z pielęgniarką i listonoszem

16listopada uczniów z klas I - III odwiedziła Pani pielęgniarka Agnieszka Pietz-Mikołajczyk. Podczas spotkania dzieci miały możliwość dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki,pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i  higienę. Największą atrakcją dla uczniów okazała się prezentacja rekwizytów potrzebnych do codziennej pracy pielęgniarki oraz demonstracja niektórych prostych zabiegów np. pobieranie krwi czy zakładanie wenflonu lub opatrunku. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za spotkanie i poświęcony nam czas.

24 listopada odwiedził nas Pan listonosz Łukasz Sierański z Urzędu Pocztowego w Stęszewie. Opowiedział o swojej pracy, wyglądzie poczty, czynnościach pracowników tam pracujących, o trudach i niebezpieczeństwach jakie mogą spotkać listonoszy np. o tym jak nieraz musiał uciekać przed psami. Pan Łukasz pokazał dzieciom torbę, w której nosi różne listy i przesyłki .Przypomniał dzieciom, kto to jest nadawca, adresat, co to jest list polecony, telegram oraz wiele innych ciekawostek. Bardzo dziękujemy panu za przybycie.